Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Dzieci
Kappacyzm i gammacyzm Drukuj Poleć znajomemu
14.04.2008.
To nieprawidłowa artykulacja głosek [k] - kappacyzm i [g] - gammacyzm. Praca nad korekcją tej wady wymowy powinna zacząć się od wzmocnienia mięśni tyłu języka (m.in. picie gęstych napojów np. kefiru, jogurtu, przez wąską słomkę itp. Patrz dział: Zabawy - ćwiczenia narządów mowy).
Czytaj całość
 
Wyrazistość wymowy Drukuj Poleć znajomemu
26.03.2008.

Pracuję w przedszkolu jako logopeda. Co roku przeprowadzam diagnozę dzieci, które do mojego przedszkola uczęszczają. I z roku na rok jestem bardziej przygnębiona. Coraz więcej jest maluchów, które bardzo trudno zrozumieć. 

Czytaj całość
 
Prosty opóźniony rozwój mowy Drukuj Poleć znajomemu
22.02.2008.
Z prostym opóźnionym rozwojem mowy w pracy logopedy mamy do czynienia dość często. W tym artykule podaliśmy zasady, jakimi warto się kierować planując terapię dzieci z tym zaburzeniem.
Czytaj całość
 
Rotacyzm Drukuj Poleć znajomemu
08.02.2008.
Inaczej reranie - to nieprawidłowa realizacja głoski [r]. W ramach rotacyzmu wyróżniamy: -  mogirotacyzm (opuszczanie głoski [r]), -  pararotacyzm (zastępowanie głoski [r] innymi głoskami), - rotacyzm właściwy (zniekształcanie głoski, zastępowanie prawidłowego [r] dźwiękami niesystemowymi).
Czytaj całość
 
Sygmatyzm Drukuj Poleć znajomemu
08.02.2008.

Chcesz dowiedzieć się czegoś o terapii seplenienia? Wejdź tutaj!

W  tym dziale opisana została terapia głosek trzech szeregów. Zapraszamy!

Czytaj całość
 

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.