Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Strona główna arrow Zabawy arrow Zabawy paluszkowe
Zabawy paluszkowe
Witamy w dziale Zabawy Paluszkowe! Drukuj Poleć znajomemu
15.02.2008.

To dział dla dzieci zupełnie malutkich, i dla tych, które już same będą mogły powtarzać słowa i ruchy za rodzicami. Istnieje teoria, która wskazuje na ścisłe powiązanie rozwoju małej motoryki z rozwojem mowy (dlatego m.in. gestykulacja pomaga nam w wypowiadaniu się). Zachęcamy więc do bawienia się z maluchami w zabawy paluszkowe, które łączą ruchy rąk ze słowami, a więc pozwalają łatwiej nauczyć się komunikowania się z ludźmi: za pomocą gestów i mowy. Warto też wykorzystać ten typ aktywności podczas zajęć logopedycznych np. z dziećmi, których mowa rozwija się z opóźnieniem.

 
Mamo,mamo... Drukuj Poleć znajomemu
14.02.2008.
To dość trudna zabawa, która wymaga dużej sprawności palców. Warto ją jednak pokazywać już niemowlętom, które będą zachwycone patrząc na szybko ruszające się palce. Starsze dziecko najpierw będzie pilnie obserwować, a potem będzie chciało powtarzać to, co robią i mówią mama czy tata. I o to chodzi!
Czytaj całość
 
Rodzinka Drukuj Poleć znajomemu
09.02.2008.

Wesoła i bardzo lubiana przez maluchy zabawa. Każdy członek rodziny jest w niej wymieniany i ma swoje miejsce! Często dzieci chcą, żeby ją powtarzć na obu rączkach.

Czytaj całość
 
Ważyła kokoszka Drukuj Poleć znajomemu
09.02.2008.
Ważyła kokoszka to chyba najbardziej znana, obok Idzie rak-nieborak, zabawa paluszkowa. Zamieszczamy dla przypomnienia.
Czytaj całość
 

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.