Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Strona główna arrow Zaburzenia mowy
Zaburzenia mowy
Test do badania rozumienia mowy Drukuj Poleć znajomemu
17.06.2014.

 Na naszym rynku niewiele jest narzędzi pozwalających w sposób obiektywny badać rozumienie mowy u pacjentów z zaburzeniami mowy. Autorki „Testu do badania rozumienia mowy u dzieci i dorosłych” Elżbieta Szeląg i Aneta Szymaszek zaproponowały sprawdzanie rozumienia mowy poprzez badanie różnicowania dźwięczności głosek [t] i [d].

 

Czytaj całość
 
Afazja Drukuj Poleć znajomemu
05.05.2008.
Umiejscowienie ośrodków mowy w ośrodkowym układzie nerwowym (oun) nie jest sprawą prostą. Można jednak wskazać pewne obszary i struktury oun, które są z mową związane (np. ośrodek Broca, ośrodek Wernicke’go).  Wszystkie ośrodki, które biorą udział w odbieraniu i nadawaniu mowy, są ze sobą powiązane. Jeśli więc dojdzie do uszkodzenia któregoś  z obszarów mózgu, który jest niebędny do realizowania funkcji mowy, albo do zakłóceń w przenoszeniu bodźców między ośrodkami, dochodzi do zaburzeń mowy, m.in. do afazji.
Czytaj całość
 
Prosty opóźniony rozwój mowy Drukuj Poleć znajomemu
22.02.2008.
Mowa może rozwijać się z opóźnieniem z wielu powodów. Ważne jest ustalenie, dlaczego dziecko nie mówi lub zaczęło mówić później niż jego rówieśnicy.
Czytaj całość
 
Dyslalia Drukuj Poleć znajomemu
07.02.2008.
W artykule zostały wymienione przyczyny dyslali i opis wad wymowy.
Czytaj całość
 

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.