Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Strona główna arrow Zabawy arrow Zabawy logopedyczne
Zabawy logopedyczne
Zabawy słuchowe Drukuj Poleć znajomemu
04.03.2014.

Bez umiejętności i możliwości słuchania i słyszenia rozwój mowy jest niemożliwy (ewentualnie bardzo utrudniony).
Człowiek jest istotą społeczną, żyje wśród innych ludzi. Dla dzieci kontakty z rówieśnikami mają bardzo duże znaczenie. Jeśli są one utrudnione lub zaburzone, dziecko cierpi.  Maluch musi umieć porozumieć się z innymi osobami, musi potrafić się komunikować. Człowiek, który potrafi z uwagą słuchać, ma większe szanse na porozumienie się z rówieśnikami i bycie lubianym. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dziecka uwagi i wrażliwości słuchowej.

Czytaj całość
 
Te wspaniałe klocki! Drukuj Poleć znajomemu
13.02.2012.
Proponujemy Państwu następną zabawę logopedyczną, która urozmaici terapię. Można podczas niej utrwalać wywołane głoski albo stosować ją podczas pracy nad sylabami. Uwaga! Budowanie z klocków i jazda samochodem ciężarowym podoba się nie tylko chłopcom!
Czytaj całość
 
Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa... Drukuj Poleć znajomemu
21.02.2008.
Prowadząc zajęcia dla dzieci trzeba mieć głowę pełną pomysłów. Aby terapia była ciekawa, a dziecko chętnie wykonywało ćwiczenia, logopeda często musi się naprawdę napracować. Dlatego postanowiliśmy utworzyć dział, w którym będziemy zamieszczać propozycje zabaw logopedycznych. Może znajdziecie tu coś ciekawego, co pomoże Wam urozmaicić zajęcia. Zapraszamy!
 
Czarodziejskie kubeczki Drukuj Poleć znajomemu
05.03.2008.
Żeby uatrakcyjnić dziecku pracę nad artykulacją, często nie trzeba kupować specjalistycznych gier i zabawek. Można do tego wykorzystać np. kubeczki po Danonkach!
Czytaj całość
 
Zgaduj-zgadula Drukuj Poleć znajomemu
23.02.2008.
To świetna zabawa, podczas której ćwiczymy artykulację i rozwijamy wyobraźnię dziecka.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.