Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Strona główna arrow Profilaktyka
Profilaktyka
Co to jest słuch fonematyczny? Drukuj Poleć znajomemu
Słuch fonematyczny jest niezbędny do rozumienia mowy. Jeżeli jest on zaburzony to zarówno dorośli, jak i dzieci mogą mieć problemy z mówieniem i rozumieniem (np. niektóre osoby z objawami afazji, dzieci, u których mowa rozwija się z opóźnieniem, dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania).
Czytaj całość
 
Ach, te smoczki... Drukuj Poleć znajomemu
13.02.2012.
Bardzo dużo mówi się o tym, jak ważne dla dziecka (i matki) jest karmienie piersią. Jednak są sytuacje, w których matka albo nie może, albo po prostu nie chce karmić niemowlęcia piersią. Jej wybór trzeba uszanować. Wtedy jednak musimy zastanowić się nad wyborem smoczka, przez który dziecko będzie karmione.
Czytaj całość
 
Profilaktyka logopedyczna Drukuj Poleć znajomemu
07.02.2008.
Logopeda kojarzy się z kimś, kto tylko koryguje wady wymowy. Jednak coraz więcej osób wie, że do logopedy mogą "iść" także noworodki. I właśnie tu piszemy, kiedy warto wybrać się na taką konsultację, na co zwrócić uwagę opiekując się malutkim dzieckiem, co robić, by nasza pociecha w przyszłości poprawnie mówiła. Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość
 
O połykaniu... Drukuj Poleć znajomemu
01.03.2008.

Połykanie nie jest tak łatwą czynnością, na jaką wygląda. W proces połykania jest zaangażowanych wiele mięśni jamy ustnej (język!) i gardła.

 

Czytaj całość
 

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.