Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Te wspaniałe klocki! Drukuj Poleć znajomemu
13.02.2012.
Proponujemy Państwu następną zabawę logopedyczną, która urozmaici terapię. Można podczas niej utrwalać wywołane głoski albo stosować ją podczas pracy nad sylabami. Uwaga! Budowanie z klocków i jazda samochodem ciężarowym podoba się nie tylko chłopcom! Każdy, kto pracuje z dziećmi, ma w swoim gabinecie klocki. Zwykłe, drewniane klocki (jak nie ma, to warto się zaopatrzyć). Zabaw klockami jest bardzo lubiana przez dzieci. A polega ona na tym: Logopeda prowadzi sklep z cegłami. W magazynie stoi mnóstwo kolorowych klocków (mniej więcej tyle, ile razy chcemy, żeby dziecko powtórzyło głoskę lub sylabę). Dziecko ma samochód ciężarowy i przyjeżdża po towar. Wybiera 2-3 klocki, które są mu potrzebne do budowania np. zamku. Ale na tym świecie nie ma nic za darmo. Za klocki trzeba zapłacić. Logopeda musi podać cenę. Np. za duży czerwony klocek trzeba poprawnie wypowiedzieć 3 razy głoskę [r]. Kiedy klient zapłaci już za towar, ładuje go na ciężarówkę i zawozi na plac budowy. Buduje, buduje i... okazuje się, że ma za mało cegieł! Znów musi jechać do sklepu. I tak dalej...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.