Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Obrazkowe kręgle Drukuj Poleć znajomemu
18.02.2008.
Ta zabawa świetnie nadaje się zarówno do pracy z grupą dzieci, jak i na zajęcia indywidualne.

Obrazkowe kręgle

Jest przydatna przy utrwalaniu wywołanych głosek w sylabach, wyrazach oraz zdaniach (w zależności od tego, jaki materiał obrazkowy wybierzemy). Możemy się w nią bawić z dzieckiem przy terapii każdej wady wymowy oraz przy usprawnianiu płynności wypowiedzi.
Przygotowujemy piłkę oraz obrazki ilustrujące słowa, które chcemy ćwiczyć. Kartki z ilustracjami powinny być dość duże i na odwrocie mieć różne kolory, żeby można było łatwo wskazać, w którą kartę celujemy. W gabinecie na podłodze stawiamy karty naokoło dziecka. Teraz ono wskazuje kartę, którą chce przewrócić piłką. Jeśli to się udało, ma 1 punkt. Drugi otrzymuje, gdy zgadnie, co jest narysowane na karcie, i powie to prawidłowo.

II wersja - przydatna m.in. przy ćwiczeniu sylab: na każdej karcie jest inny piesek/kotek. Każdy ma inne imię np.: Ka, Ko, Ku, Ke.

Wygrywa ten, kto zbierze więcej punktów. Można też pobijać własne rekordy: wczoraj miałem 4 punkty, dziś - 8, a jutro?

Życzymy wesołej i owocnej zabawy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.