Co nowego?

Witamy po przerwie. Mieliśmy problemy techniczne związane z przenosinami na inny serwer oraz aktualizacją oprogramowania. Na szczęście udało się je rozwiązać. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
 
Ciuchcia Drukuj Poleć znajomemu
16.03.2008.

Chcielibyśmy zaprezentować łatwą do wykonania pomoc logopedyczną, którą każdy sam może sobie zrobić (nawet wtedy, gdy jego zdolności manualne nie są zbyt duże).

Potrzebne do tego będą kolorowe, dość sztywne kartki (np. kolorowy blok techniczny), gruba nitka i spinacze biurowe. Wycinamy z kartek lokomotywę i 6-8 wagonów (dobrze by było, żeby każdy z nich był w innym kolorze). Łączymy za pomocą przyklejanej na przezroczysty plaster nitki. I teraz w zależności od potrzeb do każdego wagonu można doczepić spinaczem odpowiedni obrazek (np. obrazki przedstawiające przedmioty na [s]). Dziecko "ładuje" (czyli przyczepia do wagonów) obrazki. Potem ciuchcia może ruszyć w podróż, zatrzymywać się na stacjach. Maluch pewnie będzie chciał sam zdecydować, które obrazki "wysiadają" na danej stacji. Czasem pociąg się wykolei i trzeba będzie sprawdzić, które wagony się przewróciły. Możliwości jest naprawdę wiele, a zabawa świetna. Podczas jednej podróży pociągiem można stworzyć wiele okazji do powtarzania interesujących nas słów .

Wkróce zamieścimy zdjęcia gotowej ciuchci.

 
« poprzedni artykuł

Strony partnerskie

© 2017 Logolandia - logopedia nie tylko dla logopedy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.